Πρόσκληση σε λογοτεχνική βραδιά αφιερωμένη στον Τζερόμ Ντέιβιντ Σάλιντζερ (25 Φεβρουαρίου 2020)

Σας προσκαλούμε σε μια λογοτεχνική βραδιά αφιερωμένη στον Τζερόμ Ντέιβιντ Σάλιντζερ Ομιλητές: ·        Γιάννης Μπασκόζος, συγγραφέας, εκδότης ·        Δρ. Δέσποινα Παπαστάθη, φιλόλογος, Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων ·        Κατερίνα Σχινά, συγγραφέας, κριτικός λογοτεχνίας...

Προκήρυξη επιλογής υποτρόφων χωρίς διαγωνισμό για τη χορήγηση μιας (1) υποτροφίας για προπτυχιακές σπουδές εσωτερικού για το ακαδ. έτος 2018-2019 από τα έσοδα του κληροδοτήματος «ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΥ»

Πληροφορίες στα συνημμένα αρχεία
Παρουσίαση του βιβλίου “Ο μεγάλος καϋμός της ξενιτιάς…” του Κώστα Τσίβου, Επίκουρου Καθηγητή Νεοελληνικών Σπουδών του Πανεπιστημίου Καρόλου της Πράγας, τη Δευτέρα 24 Φεβρουαρίου 2020

Πληροφορίες στο συνημμένο αρχείο