Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές των επιτυχόντων μεταπτυχιακών φοιτητών που εντάσσονται στο Α΄ έτος των Π.Μ.Σ. του Τμήματος «Κλασική Φιλολογία», «Μεσαιωνική και Νέα Ελληνική Φιλολογία» και «Γλωσσολογική Θεωρία και Έρευνα», κατά το τρέχον ακαδημαϊκό έτος 2020-2021, έχουν πραγματοποιηθεί από την Γραμματεία του Τμήματος Φιλολογίας.

Για τη δημιουργία κωδικών (username & password) θα συμβουλευτείτε το συνημμένο έντυπο Α8.

Ο αριθμός μητρώου (Α.Μ.) του κάθε μεταπτυχιακού φοιτητή είναι τα δύο (2) τελευταία ψηφία του username που θα δημιουργηθεί από το uregister

(για παράδειγμα για το username ppl100009, ο αριθμός μητρώου είναι το 09).

Για οποιαδήποτε πληροφορία ή διευκρίνιση οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στη Γραμματεία του Τμήματος Φιλολογίας στο τηλέφωνο 26510-07476 (κ. Κωνσταντίνος Σιάπκας).

Γραμματεία

Τμήματος Φιλολογίας