Το Φροντιστηριακό Μάθημα για την “Αρχαία Ελληνική Γλώσσα ΙΙ” (Υ-ΙΙ) θα διδάσκεται κάθε Τρίτη, 12:00-15:00 σε δύο τμήματα:

Α’ Τμήμα για φοιτητές με επώνυμο Α-Μα, στην αίθουσα ΦΑ1, με διδάσκουσα την κα Χ. Παπαγιάννη.

Β’ Τμήμα για φοιτητές με επώνυμο Με-Ω, στην αίθουσα ΦΑ2, με διδάσκουσα την κα Ε. Τζιμογιάννη.

Σημειώνεται ότι λόγω των ειδικών διδακτικών απαιτήσεων του φροντιστηρίου ενός γλωσσικού μαθήματος (διδασκαλία και εξάσκηση σε γραμματικά και συντακτικά φαινόμενα, εξάσκηση στην υπαγόρευση κειμένου), είναι αδύνατη η διεξαγωγή του διαδικτυακά. Συνεπώς η έναρξη του φροντιστηρίου ΑΝΑΒΑΛΛΕΤΑΙ και θα πραγματοποιηθεί αμέσως μόλις οι συνθήκες επιτρέψουν την διά ζώσης διδασκαλία στην αίθουσα. Για όσα τυχόν μαθήματα απολεσθούν, θα υπάρξουν οι αντίστοιχες αναπληρώσεις.

Υπενθυμίζεται στους φοιτητές του μαθήματος της ΑΕΓ ΙΙ ότι θεωρείται απαραίτητη η παρακολούθηση ΚΑΙ του Φροντιστηριακού Μαθήματος. Προκειμένου να λάβουν μέρος στην τελική εξέταση του κυρίως μαθήματος τον Ιούνιο, είναι υποχρεωτικό να έχουν περάσει στην εξέταση προόδου επί της ύλης του φροντιστηρίου που θα διεξαχθεί στα μέσα Μαΐου. Ο τελικός βαθμός θα διαμορφωθεί κατά 30% από την πρόοδο και κατά 70% από την τελική εξέταση.

Ο διδάσκων,
Ανδρέας Αντωνόπουλος