ΕΝΑΡΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ κ. Χ. ΑΥΓΕΡΙΝΟΥ ΜΕ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ (E-LEARNING)

Σύμφωνα  με  τις  οδηγίες  του  Υπουργείου  Παιδείας και τις αποφάσεις της Συγκλήτου του  Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, τα προπτυχιακά μαθήματα του κ. Χ. Αυγερινού στο μάθημα «Λυρική ποίηση» θα αρχίσουν την ερχόμενη εβδομάδα, και συγκεκριμένα την Πέμπτη 8/10/2020 με τη μέθοδο της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης (e-learning) και ειδικότερα μέσω της ειδικής εφαρμογής MSTeams (προτείνεται –λόγω κόστους– η χρήση ενσύρματου [ADSL] ή ασύρματου δικτύου [wifi], παρά mobileinternet – εκτός και αν τεχνικά δεν είναι εφικτό το πρώτο).

1.Λυρική ποίηση (Υ, Vεξ.),Πέμπτη, 3-6 μμ.

Για την ομαλή επανέναρξη των μαθημάτων καλούνται οι φοιτητές του συγκεκριμένου προπτυχιακού μαθήματος:

α.  να εγκαταστήσουν εγκαίρως την εφαρμογή MSTeams (σε Η/Υ, ταμπλέτα ή κινητό τηλέφωνο) μέσω  του MSOffice  365,  να  εξοικειωθούν  με  τη  χρήση  της  και  να  διαβάσουν την  αποδοχή δικαιωμάτων  πνευματικής  ιδιοκτησίας  που  συνεπάγεται  η  χρήση  της  (https://www.uoi.gr/ex-apostaseos-mathimata-meso-tis-platformas-sygchronis-ekpaideysis-msteams/). Αφού αυτό ολοκληρωθεί, να εγγραφούν στη σχετική Ομάδα του μαθήματος: ΛΥΡΙΚΗ ΠΟΙΗΣΗ – ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ (ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΕΞΑΜΗΝΟ 2020/2021), χρησιμοποιώντας τον κωδικό 88v8790.

β. να εγγραφούν στο αντίστοιχο  μαθήματα  στο e-course. Για τεχνικούς λόγους, αυτό ακόμη εκκρεμεί και θα ακολουθήσει νεώτερη ανακοίνωση

Ο  ΔΙΔΑΣΚΩΝ,

Χ. ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ (chavger@uoi.gr)