Σας ενημερώνουμε ότι η ορκωμοσία των αποφοίτων του Τμήματος Φιλολογίας θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 29 Μαρτίου 2023, ώρα 10:00 π.μ., στην αίθουσα τελετών του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων «Γ. Μυλωνάς» (πάνω από το φοιτητικό εστιατόριο).

Οι πτυχιούχοι που θα ορκιστούν θα πρέπει να προσέλθουν στη Γραμματεία του Τμήματος από τις 8:30 π.μ. έως και 9:30 π.μ. την ημέρα της ορκωμοσίας για να υπογράψουν τα σχετικά έγγραφα. Στη συνέχεια θα πρέπει να κατευθυνθούν στην Τηβεννιοθήκη, έξω από την αίθουσα τελετών «Γ. Μυλωνάς», μια ώρα πριν την προγραμματισμένη έναρξη της ορκωμοσίας, για να γίνει η ένδυση με την τήβεννο για την τελετή.

Οι πτυχιούχοι θα πρέπει να έχουν υποχρεωτικά μαζί τους την Αστυνομική Ταυτότητα.

Κατά τη διάρκεια της Τελετής απαγορεύεται αυστηρά η ρίψη κομφετί με κάθε τρόπο, η χρήση κόρνας, καραμούζας, κ.α.

Από τη Γραμματεία του Τμήματος Φιλολογίας

Σημαντική ημερομηνία: 29 Μαρτίου 2023