Στο e-course του αντιστοίχου Τμήματος (A-Mα ή Με-Ω) έχουν ανακοινωθεί οι βαθμοί των φοιτητών που συμμετείχαν στην (υποχρεωτική) πρόοδο επί της ύλης του φροντιστηρίου του μαθήματος «Αρχαία Ελληνική Γλώσσα ΙΙ» στις 16.5.2023 (η αναζήτηση του βαθμού θα γίνει με βάση τον αριθμό μητρώου του κάθε φοιτητή). Οι φοιτητές που δεν προσήλθαν, ή που δεν πέρασαν (βαθμός κάτω του 5), δεν έχουν δικαίωμα συμμετοχής στην εξέταση του Ιουνίου (12.6.2023), και παραπέμπονται στην επαναληπτική εξεταστική του Σεπτεμβρίου. Το ίδιο θα συμβεί και με όσους -ο μη γένοιτο- κοπούν στην εξέταση του Ιουνίου.

Για λόγους πρακτικούς, τον Σεπτέμβριο η εξέταση της ύλης του φροντιστηρίου και εκείνη του κυρίως μαθήματος θα πραγματοποιηθούν την ίδια ημέρα και ώρα, σε ενιαίο εξεταστικό δοκίμιο για τις δύο ενότητες. Και σε αυτή την περίπτωση, οι φοιτητές θα πρέπει να συγκεντρώσουν βαθμολογία από 5 και πάνω και στις δύο ενότητες, προκειμένου να ολοκληρώσουν με επιτυχία το μάθημα. Ο δε συνολικός βαθμός θα υπολογισθεί κατά 30% από το φροντιστήριο και κατά 70% από το κυρίως μάθημα.

Σας ευχόμαστε καλή αρχή στην εξεταστική σας.

Οι διδάσκοντες,
Ανδρέας Αντωνόπουλος