Είστε εδώ

Πρόγραμμα Εξεταστικής Σεπτεμβρίου 2017

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΕΝΩΝ ΘΕΣΕΩΝ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2017-2018

Παρακαλώ δείτε το συνημμένο αρχείο.

Επισυνάπτεται η αίτηση για τη συμμετοχή στο Π.Μ.Σ. του Τμήματος Φιλολογίας.

Ορκωμοσία Αποφοίτων Τμήματος Φιλολογίας

συνημμένα:

Ανακοίνωση για φοιτητές Erasmus+ ακαδημαϊκού έτους 2017-2018

Παρακαλούνται οι φοιτητές που πρόκειται να μετακινηθούν μέσω Erasmus+ κατά το ακαδημαϊκό έτος 2017-2018

να καταθέσουν στη Γραμματεία το σχετικό learning agreement έως 17 Ιουλίου 2017.

Ο Υπεύθυνος της Επιτροπής Erasmus

Ευάγγελος Καρακάσης

Οδηγός Σπουδών 2016-2017

συνημμένα:

Παρουσίαση Προγράμματος «HORIZON 2020 ERA-Mobilcar» ERA Mobility and Researchers Career Days»

Πρόσκληση

Παρουσίαση Προγράμματος

«HORIZON 2020 ERA-Mobilcar»

ERA Mobility and Researchers Career Days»

Η Δομή Απασχόλησης & Σταδιοδρομίας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, Euraxess Services Centre, συμμετέχει στο Πιλοτικό Πρόγραμμα HORIZON 2020 ERA-Mobilcarστόχος του οποίου είναι η αντιμετώπιση του προβλήματος της φυγής του επιστημονικού δυναμικού της Ελλάδας στο εξωτερικό (brain drain)

Τη Δευτέρα 3 Ιουλίου 2017 πραγματοποιείται εκδήλωση με θέμα «Παρουσίαση Προγράμματος «HORIZON 2020 ERA-Mobilcar» ERA Mobility and Researchers Career Days», στο Αμφιθέατρο της Κεντρικής Βιβλιοθήκης του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων και ώρα 12.00 -14.00.

Στόχος της εκδήλωσης είναι η ενημέρωση του κοινού για τους στόχους του προγράμματος «HORIZON 2020 ERA-Mobilcar», η ανάδειξη ευκαιριών καριέρας για έναν ερευνητή, εκτός του ακαδημαϊκού χώρου, αλλά και η ανάδειξη τοπικών, περιφερειακών και εθνικών παραγόντων που μπορούν να συνεισφέρουν στην ενίσχυση της επιλογής ενός ερευνητή να παραμείνει στη χώρα.

Σας προσκαλούμε να συμμετάσχετε.

·  Αν είστε Ερευνητικό Κέντρο/ Επιχείρηση/Φορέας δηλώστε συμμετοχή για την εκδήλωση στις 3 Ιουλίου 2017       εδώ

·  Αν είστε απόφοιτος, μεταπτυχιακός φοιτητής/τρια, κάτοχος μεταπτυχιακού, υποψήφιος-α διδάκτωρ, κάτοχος διδακτορικού δηλώστε συμμετοχή για την εκδήλωση στις 3 Ιουλίου 2017    εδώ

Πληροφορίες:

Δομή Απασχόλησης & Σταδιοδρομίας Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, Euraxess Services Centre

Τ. +302651007278, 2651008454, e-mail: dasta@uoi.gr

Πρόγραμμα εξετάσεων εαρινού εξαμήνου ακαδ. έτους 2016-2017

Παρακαλώ δείτε το συνημμένο αρχείο.

Ψήφισμα του Τμήματος Φιλολογίας για την απώλεια της επίκουρης καθηγήτριας Ελένης Κίγκα

ΨΗΦΙΣΜΑ

ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ

ΤΗΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

19-6-2017

Το Τμήμα Φιλολογίας του Π. Ι. πενθεί για την απώλεια της

επίκουρης καθηγήτριας Ελένης Κίγκα.

Ο Πρόεδρος και τα μέλη του Τμήματος Φιλολογίας  του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων εκφράζουν την βαθύτατη λύπη τους για τον θάνατο της επίκουρης καθηγήτριας του Τμήματος Φιλολογίας Ελένης Κίγκα. Λαμβάνοντας υπ’ όψιν την προσωπικότητα και το επιστημονικό κύρος της εκλιπούσης αποφάσισαν τα εξής:

α) Να εκφράσουν τα ειλικρινή συλλυπητήρια στους οικείους της εκλιπούσης για την αφοσίωσή της στο ερευνητικό, διδακτικό και διοικητικό έργο του Τμήματος κατά τα έτη της υπηρεσίας της.

β) Να παραστούν στην κηδεία της.

γ) Να καταθέσουν αντί στεφάνου χρηματικό ποσό υπέρ συσσιτίου απόρων.

δ) Να αναρτήσουν την παρούσα ανακοίνωση στην Ιστοσελίδα του Πανεπιστημίου και να την δημοσιεύσουν στον τοπικό τύπο.

Ο Πρόεδρος του Τμήματος

Καθηγητής Ιωάννης Μαυρομάτης

Επιστημονικό Συνέδριο

Παρακαλώ δείτε το συνημμένο αρχείο.

Υποβολή αιτήσεων για την επόμενη ορκωμοσία του Τμήματος

ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ

Η Γραμματεία του Τμήματος Φιλολογίας θα δέχεται τις αιτήσεις των υποψηφίων πτυχιούχων για να λάβουν μέρος στην επόμενη ορκωμοσία του Τμήματος έως και τις 20-6-2017.

Όσοι φοιτητές δεν κάνουν αίτηση, δεν μπορούν να λάβουν μέρος στην ορκωμοσία.

Όσοι φοιτητές έχουν ήδη κάνει αίτηση παλαιότερα, δεν χρειάζεται να υποβάλουν εκ νέου αίτηση.

Επισυνάπτεται η αίτηση με τα απαραίτητα δικαιολογητικά.

(Παρακαλείσθε όπως συμπληρώσετε την αίτηση με πεζά (μικρά) γράμματα και στο ονοματεπώνυμό σας να υπάρχει τονισμός).

Σας ενημερώνουμε ότι για όσους επιθυμούν την έκδοση του πτυχίου τους σε πάπυρο,  η διαδικασία έχει ως εξής:

-          Κατάθεση 20€ στον ακόλουθο λογαριασμό της Εθνικής Τράπεζας:

9801103590000035948099557

-          Προσκόμιση του αποδεικτικού της κατάθεσης στη Γραμματεία του Τμήματος.

Επισυνάπτεται η αίτηση.

Ανακοίνωση σχετικά με την κατάταξη μετακινούμενων φοιτητών του Τμήματος Φιλολογίας στο πλαίσιο του Προγράμματος Erasmus + κατά το ακαδημαϊκό έτος 2017-2018

Παρακαλούμε δείτε το συνημμένο αρχείο σχετικά με την κατάταξη μετακινούμενων φοιτητών του Τμήματος Φιλολογίας στο πλαίσιο του Προγράμματος Erasmus + κατά το ακαδημαϊκό έτος 2017-2018 σύμφωνα με την απόφαση της Συνέλευσης του Τμήματος (Συνεδρία υπ' αριθμ. 679/14-6-2017).

Προφορικές εξετάσεις στο μάθημα "Δημώδης Βυζαντινή Λογοτεχνία"

Σελίδες