Είστε εδώ

Οδηγός Σπουδών ακαδ. έτους 2018-2019

Παρακαλούμε δείτε το συνημμένο αρχείο.

Αιτήσεις για ορκωμοσία

Η Γραμματεία του Τμήματος Φιλολογίας θα δέχεται τις αιτήσεις των υποψηφίων πτυχιούχων

για να λάβουν μέρος στην επόμενη ορκωμοσία του Τμήματος έως και 8 Φεβρουαρίου  2019.

Όσοι φοιτητές δεν κάνουν αίτηση, δεν μπορούν να λάβουν μέρος στην ορκωμοσία.

Όσοι φοιτητές έχουν ήδη κάνει αίτηση παλαιότερα, δεν χρειάζεται να υποβάλουν εκ νέου αίτηση.

Επισυνάπτεται η αίτηση με τα απαραίτητα δικαιολογητικά.

(Παρακαλείσθε όπως συμπληρώσετε την αίτηση με πεζά (μικρά) γράμματα και στο ονοματεπώνυμό σας να υπάρχει τονισμός).

Πρόγραμμα εξεταστικής Χειμερινού εξαμήνου ακαδ. έτους 2018-2019

ΕΥΡΠΙΔΟΥ ΒΑΚΧΑΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΦΟΡΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ

Παρακαλώ δείτε το συνημμένο αρχείο.

Υποτροφίες από τη Γαλλία για Έλληνες νέους Ερευνητές

Υποτροφίες του Ιδρύματος Σταύρος Νιάρχος στο Αμερικανικό Κολλέγιο Ελλάδος-Deree

Παρακαλούμε δείτε το συνημμένο αρχείο

Παράταση περιόδου διανομής και δηλώσεων συγγραμμάτων χειμερινού εξαμήνου 2018-2019

Οι δηλώσεις συγγραμμάτων παρατείνονται μέχρι την Πέμπτη 31 Ιανουαρίου 2019, ενώ η διανομή συγγραμμάτων στους φοιτητές θα ολοκληρωθεί την Παρασκευή 8 Φεβρουαρίου 2019.

Υποτροφίες Τουρκίας 2019

συνημμένα:

Aνακοίνωση για το μάθημα "Ιστορία της Λατινικής Γλώσσας"

Το εξ αναβολής λόγω καιρού, τελευταίο μάθημα για την 'Ιστορία της Λατινικής
Γλώσσας' θα διεξαχθεί αύριο Παρασκευή, 12-3 μμ, στην αίθουσα Β41-42.

Ο διδάσκων,

Π. Φίλος

Ανακοίνωση για το μάθημα "Ιστορία της Ελληνικής Γλώσσας Ι"

Το μάθημα για την 'Ιστορία της Ελληνικής Γλώσσας Ι' θα διεξαχθεί κανονικά σήμερα, αλλά στην αίθουσα Ι10 λόγω του καιρού.

Ο διδάσκων,

Π. Φίλος

Ανακοίνωση για το μάθημα "Εισαγωγή στην Παιδαγωγική Επιστήμη" (Υ V)

H εξέταση του μαθήματος "Εισαγωγή στην Παιδαγωγική Επιστήμη" (Υ V) μετατίθεται για την 23η Ιανουαρίου  λόγω σοβαρού κωλύματος του διδάσκοντος (ώρα 15:00 - 18:00, γραφείο διδάσκοντα).

Όσοι φοιτητές αδυνατούν να παραστούν την εν λόγω ημερομηνία, να έρθουν σε συνεννόηση  με το διδάσκοντα.

Παράταση περιόδου διανομής και δηλώσεων συγγραμμάτων χειμερινού εξαμήνου 2018- 2019

Επισημαίνεται ότι οι δηλώσεις συγγραμμάτων παρατείνονται μέχρι την *Παρασκευή 18 Ιανουαρίου 2019*, ενώ η διανομή συγγραμμάτων στους φοιτητές θα ολοκληρωθεί την *Παρασκευή 01 Φεβρουαρίου 2019*. Υπενθυμίζεται ότι οι φοιτητές υποχρεούνται να προβούν σε δήλωση μαθημάτων στο οικείο τμήμα τους και δικαιούνται να παραλάβουν συγγράμματα μόνο για τα μαθήματα εκείνα τα οποία έχουν συμπεριλάβει κατά το τρέχον εξάμηνο στη δήλωση μαθημάτων τους. Επισημαίνεται ότι βάσει της ισχύουσας νομοθεσίας, οι φοιτητές που έχουν υπερβεί τα ν+2 έτη σπουδών δεν δικαιούνται δωρεάν διδακτικά συγγράμματα.

Ανακοίνωση για το μάθημα Ιστοριογραφία: Ηρόδοτος ΕΥ(VΙΙ)

Παρακαλώ δείτε το συνημμένο αρχείο.

Σελίδες