Είστε εδώ

Πρόγραμμα Εξεταστικής Σεπτεμβρίου 2017

ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ

Η Γραμματεία του Τμήματος Φιλολογίας θα δέχεται τις αιτήσεις των υποψηφίων πτυχιούχων για να λάβουν μέρος στην επόμενη ορκωμοσία του Τμήματος έως και τις 27-9-2017.

Όσοι φοιτητές δεν κάνουν αίτηση, δεν μπορούν να λάβουν μέρος στην ορκωμοσία.

Όσοι φοιτητές έχουν ήδη κάνει αίτηση παλαιότερα, δεν χρειάζεται να υποβάλουν εκ νέου αίτηση.

Επισυνάπτεται η αίτηση με τα απαραίτητα δικαιολογητικά.

(Παρακαλείσθε όπως συμπληρώσετε την αίτηση με πεζά (μικρά) γράμματα και στο ονοματεπώνυμό σας να υπάρχει τονισμός).

Χορήγηση στεγαστικού επιδόματος ακαδημαϊκού έτους 2016-2017

Διαγωνισμός του περιοδικού "Ναυτική Επιθεώρηση" έτους 2017

Προκήρυξη Προπτυχιακών Υποτροφιών 2017‐18

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΕΝΩΝ ΘΕΣΕΩΝ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2017-2018

Παρακαλώ δείτε το συνημμένο αρχείο.

Επισυνάπτεται η αίτηση για τη συμμετοχή στο Π.Μ.Σ. του Τμήματος Φιλολογίας.

Πρόσκληση

Η Κοσμητεία της Φιλοσοφικής Σχολής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων και η Εφορεία Αρχαιοτήτων Ιωαννίνων, έχουν την τιμή να σας προσκαλέσουν στην εκδήλωση που θα πραγματοποιηθεί στις 30 Αυγούστου 2017, στο πλαίσιο της έκθεσης: «Από την Άπειρο χώρα στην μεγάλη Ήπειρο. Ηπειρώτες ακολουθώντας την Υπερπόντια μετανάστευση προς τις Η.Π.Α. Τέλος του 19ου αιώνα έως τον Μεσοπόλεμο».

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στον χώρο της έκθεσης στο Ίτς Καλέ του Κάστρου Ιωαννίνων και θα περιλαμβάνει:

Ξεναγήσεις στη έκθεση: 19:00 – 20:15. Προβολή του ντοκυμαντέρ με τίτλο: «Ludlow, Οι Έλληνες στους Πολέμους του Άνθρακα» του Λεωνίδα Βαρδαρού: 20:30 – 21:45.

Η παρουσία σας στην εκδήλωση θα μας δώσει ξεχωριστή χαρά!

Link: http://deanphil.ac.uoi.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=100:ekdhlosi-its-kale-kastro-ioannina&Itemid=181&lang=el

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΕΚΔΗΛΩΣΗ

Η Κοσμητεία της Φιλοσοφικής Σχολής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων και η Εφορεία Αρχαιοτήτων Ιωαννίνων, έχουν την τιμή να σας προσκαλέσουν στην εκδήλωση που θα πραγματοποιηθεί στις 30 Αυγούστου 2017, στο πλαίσιο της έκθεσης:«Από την Άπειρο χώρα στην μεγάλη Ήπειρο. Ηπειρώτες ακολουθώντας την Υπερπόντια μετανάστευση προς τις Η.Π.Α. Τέλος του 19ου αιώνα έως τον Μεσοπόλεμο» Αναλυτικότερα στο σύνδεσμο: http://deanphil.ac.uoi.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=100:ekdhlosi-its-kale-kastro-ioannina&Itemid=181&lang=el

Επιλαχόντες Προγράμματος Οικονομικής Ενίσχυσης ΙΚΥ

Ορκωμοσία Αποφοίτων Τμήματος Φιλολογίας

συνημμένα:

Κατατακτήριες εξετάσεις ακαδημαϊκού έτους 2017-2018

Ανακοίνωση για φοιτητές Erasmus+ ακαδημαϊκού έτους 2017-2018

Παρακαλούνται οι φοιτητές που πρόκειται να μετακινηθούν μέσω Erasmus+ κατά το ακαδημαϊκό έτος 2017-2018

να καταθέσουν στη Γραμματεία το σχετικό learning agreement έως 17 Ιουλίου 2017.

Ο Υπεύθυνος της Επιτροπής Erasmus

Ευάγγελος Καρακάσης