Είστε εδώ

Οδηγός Σπουδών ακαδ. έτους 2018-2019

Παρακαλούμε δείτε το συνημμένο αρχείο.

Ωρολόγιο Πρόγραμμα εαρινού εξαμήνου ακαδ. έτους 2018-2019

Εισαγωγή στην "Αρχαιογνωσία" Ωρολόγιο Πρόγραμμα ακαδ. έτους 2018-2019

Πληροφορίες στο συνημμένο αρχείο.

ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΘΕΜΑΤΟΣ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΗΣ ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ των μεταπτυχιακών φοιτητών των Π.Μ.Σ. «Κλασική Φιλολογία», «Μεσαιωνική και Νέα Ελληνική Φιλολογία» και «Γλωσσολογική Θεωρία και Έρευνα»

ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΘΕΜΑΤΟΣ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΗΣ ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ  των μεταπτυχιακών φοιτητών των Π.Μ.Σ.

Παρακαλούνται οι μεταπτυχιακοί φοιτητές του Τμήματος να προσέλθουν στη Γραμματεία για να καταθέσουν το θέμα της  μεταπτυχιακής διπλωματικής εργασίας από 6 έως 31 Μαρτίου 2019 (από 9:00 έως 12:00).

Υπενθυμίζουμε ότι η αίτηση πρέπει να συνοδεύεται από τη σύμφωνη γνώμη του επόπτη καθηγητή.

Επισυνάπτεται η αίτηση που πρέπει να υποβληθεί.

Στα Π.Μ.Σ. "Κλασική Φιλολογία" και "Γλωσσολογική Θεωρία και Έρευνα" πρέπει να επισυναπτεί περίληψη της προτεινόμενης εργασίας.

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ εαρινού εξαμήνου ακαδημαϊκού έτους 2018-2019 για τους μεταπτυχιακούς φοιτητές των Π.Μ.Σ. «Κλασική Φιλολογία», «Μεσαιωνική και Νέα Ελληνική Φιλολογία» και «Γλωσσολογική Θεωρία και Έρευνα»

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ εαρινού εξαμήνου ακαδημαϊκού έτους 2018-2019

για τους μεταπτυχιακούς φοιτητές των Π.Μ.Σ.

«Κλασική Φιλολογία», «Μεσαιωνική και Νέα Ελληνική Φιλολογία»

και «Γλωσσολογική Θεωρία και Έρευνα»

Παρακαλούνται οι μεταπτυχιακοί φοιτητές του Τμήματος να υποβάλουν ηλεκτρονικά  τη δήλωση μαθημάτων για το εαρινό εξάμηνο του ακαδημαϊκού έτους 2018-2019.

Οι φοιτητές που εισήχθησαν το ακαδημαϊκό έτος 2017-2018 θα πρέπει να δηλώσουν  για το Δ΄ εξάμηνο την Μεταπτυχιακή Διπλωματική Εργασία που αναγράφεται με τον κωδικό ΦΔΕ001. Εάν έχουν εκκρεμότητες με χρωστούμενα μαθήματα, παρακαλούνται να τα δηλώσουν παράλληλα με τη διπλωματική τους εργασία.

Το σύστημα ηλεκτρονικής υποβολής των δηλώσεων θα παραμείνει ανοικτό από 7-3-2019 με καταληκτική ημερομηνία την 31η Μαρτίου 2019.

Για οποιαδήποτε πληροφορία ή διευκρίνιση οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στη Γραμματεία του Τμήματος Φιλολογίας στο τηλέφωνο 26510-07476 (κ. Λέκκου Ανθή).

Κατανομή Μαθημάτων εαρινού εξαμήνου 2018-2019

συνημμένα:

Έναρξη Περιόδου Δηλώσεων Μαθημάτων (ΕΑΡ. 6-3-2019 εως 24-3-2019)

Ανακοίκωση: Αποκατάσταση Υπηρεσίας Δηλώσεων Συγγραμμάτων – ΕΥΔΟΞΟΣ

Έχει πλέον αποκατασταθεί η υπηρεσία των δηλώσεων συγγραμμάτων – ΕΥΔΟΞΟΣ

και οι φοιτητές μπορούν να δηλώνουν κανονικά τα συγγράμματά τους.

Από τη
Διεύθυνση Μηχανοργάνωσης και Δικτύων

Έκτακτο Μάθημα: "Ποίηση και πεζογραφία της “Γενιάς του ’20”

Παρακαλούμε δείτε το συνημμένο αρχείο

Έκτακτο Μάθημα: "Ρεύματα, Κείμενα και Συγγραφείς (1830-1880)

Παρακαλούμε δείτε το συνημμένο αρχείο

Ανακοίνωση για το μάθημα "ΙΣΤΟΡΙΚΕΣ ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΜΟΝΤΕΡΝΙΣΜΟΙ"

Παρακαλώ δείτε το συνημμένο αρχείο.

συνημμένα:

Υποστήριξη της Ιταλικής Γλώσσας και του Πολιτισμού στο εξωτερικό

Παρακαλούμε δείτε το συνημμένο αρχείο

ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ ΔΙΑΚΟΠΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΣΥΓΓΡΑΜΜΑΤΩΝ

Σας ενημερώνουμε ότι, έπειτα από δυσλειτουργία που παρατηρήθηκε στο σύστημα των δηλώσεων συγγραμμάτων – ΕΥΔΟΞΟΣ – και μέχρι το πέρας των ελέγχων, αποφασίστηκε η διακοπή της υπηρεσίας αυτής.

Θα υπάρξει ειδοποίηση για την επανέναρξή της, αμέσως μόλις λυθεί το πρόβλημα που δημιουργήθηκε.

Σελίδες